top of page
arabamcom-simcard-bg.png
arabamcom-beyaz-logo.png

Tahmini süre:
4 saat 

Zorluk düzeyi:
2/5

Rol: Junior Growth Hacker (Büyüme Uzmanı)

Dil:
Türkçe

Arabam.com:
Son Sürat Büyüme

Rol
 

Bu iş simülasyonunda Junior Growth Hacker rolünü deneyimleyeceksin. Growth Hacker olarak arabam.com'da sorumluluk alanların şunlar:

  • Yeni fikirler ve büyüme fırsatları keşfedip büyüme stratejileri uygulamak.

  • Temel performans verilerini ölçümleyip mevcut iş süreçlerini veriye dayalı olarak iyileştirmek.

  • Hedefleme, segmentasyon ve kişiselleştirme optimizasyonunu sağlamak için müşteri verilerini analiz etmek.

  • Müşteri edinme, etkinleştirme, elde tutma, yönlendirme ve benzeri alanlarda farklı iş birimleriyle işbirliği yaparak taktiksel aksiyonlar belirlemek.

Simülasyon Konusu
 

Şirket, yeni ürünü arabamGaraj ile araba alım-satımına ek olarak, bir araba sahibinin kullanım süresi boyunca ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri sağlamayı hedefliyor.

Garaj’a aracını kaydettirmiş kişilerin sayısını ve onların kullanım oranlarını arttırmak önemli bir büyüme projesi konusu.

 

Bu projede, Garaj kullanımlarını artırmak için ürün portföyü, pazarlama stratejileri ve satış süreci hakkında geliştirmeler yapma görevi sana ait.

Görevler

01

Ürün
Geliştirme

Ürünün çalışan/çalışmayan özelliklerini belirle, eklenebilecek özellikler bul ve bu özellikleri önceliklendir. Kritik Yetkinlikler: Analitik Düşünme, Yaratıcı Düşünme

02

Conversion (Dönüşüm) Analizi

Conversion metriklerini analiz et ve şirkete öneri sun. Kritik Yetkinlikler: Analitik Düşünme, Eleştirel Düşünme

arabamcom-beyaz-logo.png

Türkiye’nin otomobil piyasasında lider online pazar yeri olan arabam.com, 2000 yılında kurulmuş ve 2016 yılında iLab grup şirketleri arasına katılmıştır.

 

Otomotiv ticaret ve hizmetlerinin lider, yenilikçi ve en güvenilir teknoloji platformu olmak vizyonu ile tüm sistemini mükemmelleştirme odaklı çalışan arabam.com ekibi, her ay yeni fonksiyonlarla kullanıcılarının deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

 

arabam.com, ilan listeleme platformu olmanın dışında anında araç alım sistemi Trink sat!, piyasa değeri sorgulama aracı Arabam Kaç Para, hem anlık piyasa değeri gelişimini takip edebileceğiniz hem de aracınız ile ilgili her şeyi özel fiyatlarla alabileceğiniz arabamGaraj özelliği ve kurumsal üyelerinin araç tedariğine yönelik arabam/tedarik hizmeti ile kullanıcılarına uçtan uca bir hizmet sunuyor.

İş simülasyonu nedir?

Ludi olarak akademi ve iş hayatı arasındaki uçurumun ancak iki tarafın en başında bir araya gelmesiyle kapanabileceğine inanıyoruz. Bu yüzden iş simülasyonu dediğimiz yeni bir öğretim yöntemi kullanıyoruz. İş simülasyonlarında akademik ders videoları ve sınavlar yok. Profesyoneller iş hayatında ne yapıyorsa sen de onu yaparsın. Deneyimlediğin rolle ilgili görevlerin, biraz yönlendirme ve birkaç kaynak var. Görevlerini yapar, çıktını teslim eder ve buna göre değerlendirilirsin. Aynı iş hayatında olduğu gibi.

Tamamen ücretsiz

Başarı sertifikalı

Online ve kohort bazlı

İş ve staj fırsatı

Sıkça sorulan sorular

Başvuruma ne zaman dönüş alabilirim? İlan süreleri şirket tercihlerine göre değişiklik gösterebilir. En fazla 1 ay içinde her adaya dönüş yapıyoruz.

Simülasyonlarda sertifika veriliyor mu? Simülasyonu tamamlayan her adaya başarı sertifikası verilecektir.

Simülasyonları ne zaman tamamlamalıyım? Simülasyonu son teslim tarihine kadar bitirdiğin sürece istediğin zaman üzerinde çalışabilirsin.

Simülasyon sonunda iş/staj fırsatı var mı? Evet, başarılı adaylar şirket yetkililerine sunulacak ve işe alım süreçlerine dahil olma fırsatı yakalayacak.

Simülasyonlar ücretli mi? Tüm simülasyonlar ücretsiz.

Simülasyon nerede yapılacak? Simülasyonlar platformumuz üzerinden çevrimiçi ortamda yapılmaktadır.

Simülasyonu CV’me ve LinkedIn'e ekleyebilir miyim? Tabii ki. CV ve LinkedIn’in sertifikalar ve projeler kısmına ekleyebilir, mülakatlarda simülasyon tecrübenden bahsedebilirsin.

Arabam.com_logo.png

iş simülasyonuna
şimdi başvur

Bir

markasıdır.

  • Instagram
  • LinkedIn

©2023. Tüm hakları mahfuzdur

bottom of page